snejp blog

Ustawa śmieciowa

przez , 17.cze.2014, w Bez kategorii

Siedzę na starym cmentarzu, który na park przerobiono (a nagrobki na bruk niedalekiej ulicy). Pan sprzątający zbiera folie i butelki różnokolorowe, potłuczone bądź nie. Myślę sobie: dąb – pijak, bo narąbał się piwem (nie siekierą, co dziwne), flaszki potłukł i porozwalał wokoło z petami włącznie, których wagon musiał wypalić chyba… Cis – prostak i cham, bo chrupki wchłonął był, worek wyrzucił tuż obok, a kosz stoi metr dalej. Jaka ta nasza przyroda niewychowana…

Aż chciałoby się zaśpiewać parafrazę utworu Majki Jeżowskiej sprzed lat:

Wszystkie śmieci nasze są…

Ustawa śmieciowa – jak sama nazwa wskazuje – komentować nie trzeba. Ludzie z tej planety śmietnik zrobili, chociaż to raczej nie ludzie. Bydło. Syf. Malaria. Nowotwór na kuli ziemskiej. „Biała pleśń”, jak napisał był Stanisław Lem, mądry człowiek, który nie dał rady społeczeństwu wytłumaczyć bezmyślności robienia bałaganu poza Ziemią, bo ma za małą siłę przebicia w epoce smartfonów i e-wszystkiego. Absurdy wyłażą wszędzie z powodu wynaturzenia. Olej utwardzony (wodorem na rakotwórczym niklu) do margaryny, czyli jak z rzepaku zrobić krowę – zezwierzęcić roślinę trzeba, bo nie zaszkodzi sfałszować kolejny kawałek natury, ku chwale funduszom emerytalnym i służbie zdrowia (zwłaszcza w sprawie niklu).

Dwadzieścia nakrętek od butelek z trucizną, czarną, gazowaną, i można zdobyć piłkę. Zastanawiam się, do jakiej wartości spadnie pH w organizmie człowieka, po wypiciu tylu choćby małych porcji tej cieczy, która doskonale usuwa kamień i rdzę, ale delikwent zapewne nie będzie w stanie tej piłki nawet kopnąć. Może tańszy (i zdrowszy?) będzie zakup sprzętu sportowego w motywy inne, niż czerwono-białe z logo amerykańskiego producenta spożywczej wersji kwasu fosforowego.

Idea niemieckiego piekarnika. Zamiast temperatury – krówka, świnka, kurczaczek, torcik… Ratunku! Powinni jeszcze dorysować tam Żyda – byłaby wówczas kwintesencja zachodniosąsiedzkiej myśli technologicznej i ergonomii, połączona z najnowszymi trendami, jakie wciska Strasburg i niedorozwinięta kapusta (znana jako brukselka, tudzież smaczna i nieszkodliwa).

Czas posprzątać bałagan we łbach…


Odpowiedz

Szukasz czegoś?

Użyj poniższego formularza:

Nadal nie znalazłeś tego, czego szukasz? Zostaw komentarz w notce, lub skontaktuj się z nami a zajmiemy się tym.

Blogroll

Kilka bardzo polecanych stron...