snejp blog

Dryf mózgu

przez , 22.sty.2014, w Bez kategorii

To jest na razie myśl. Idée fixe.

Popieram projekt zakrywania blizn tatuażami – to doskonała alternatywna dla chirurgii plastycznej (i tańsza przede wszystkim), choć ta jest również refundowana w takich przypadkach.  Zadaniem chirurgii plastycznej jest rekonstrukcja ciała po poważnych uszkodzeniach, a nie wsadzanie silikonu bądź gdzie, naciąganie skóry, wydłużanie fiuta, itp. Czy którekolwiek zwierzę lub roślina farbuje sobie sierść, liście, pazury maluje, łuski rozjaśnia, podkręca ogon na wałki?

Ludzkie zoo polega na tym, że żyrafa skraca sobie szyję, słoń się zaczyna odchudzać, kły piłować, krokodyl wybiela zęby i przechodzi na weganizm, skunks rozjaśnia do białości, bo co ma przypominać Cruell`ę DeMon? W konsekwencji żyrafa nie dosięgła do źródła pożywienia, słonia mrówki zjadły, kły sprzedały na bazarze, krokodyl połamał zęby na drzewie, skunksa zżarło do czerwoności i wszystkie pozdychały, względnie umarły.

Efekt motyla – sformułowanie Lorenza odnośnie chaosu deterministycznego – nie da się przewidzieć zjawiska nieokresowego. Dziwne, że odkryty tak niedawno, skoro od zawsze występuje w ludzkim zoo – plotki tak działają… Na jednym końcu miasta się kicha, na drugim mówią „Na zdrowie!”. Coś jak zabawa w głuchy telefon. Dzieci internetu i pokolenie smartfoniarzy tego nie zrozumie. Ich telefony nieustannie pracują i fejzbukowa inwigilacja wysysa mózgi, a głuche są na sensowne argumenty jedynie…

Średnia ilość wody w organizmach żywych – 75%, czyli taka, jak na Ziemi. W dodatku 0,9% zawartość soli w komórkach sugeruje na pochodzenie życia z morza. Wyjście flory i fauny na ląd to uszczelnienie ich powierzchni. Woda w opakowaniu roślin i zwierząt wyszła na ląd. Niebawem nas załatwi, a właściwie już nas załatwiła – nienawiść, konflikty zbrojne, nadmierny ilostan ludności i kłopoty z nim związane, unia jełopejska i inne nieszczęścia chodzące stadami, nie parami. Wszyscy jesteśmy tym samym, cała planeta – i rośliny, i zwierzęta. Szanujmy się nawzajem…


1 Komentarz dla wpisu

  • ~Konstrukcja

    Tak mi się kojarzy, że warto dodać jako jeden z najgłupszych wymysłów ludzkości siłownię. Zwłaszcza jak taki wynaturzony twór jedzie na nią pół godziny samochodem, żeby pobiegać na zasilanej elektrycznie bieżni przez kolejne pół. Umyj kurwa wannę! Idź na spacer, pojedź rowerem. Przypominają mi się słowa znanego filozofa, że powinien być specjalny odcinek torów do rozjeżdżania takowych.

Odpowiedz

Szukasz czegoś?

Użyj poniższego formularza:

Nadal nie znalazłeś tego, czego szukasz? Zostaw komentarz w notce, lub skontaktuj się z nami a zajmiemy się tym.

Blogroll

Kilka bardzo polecanych stron...